Komplexní služby
elektro, s.r.o.

Koněvova 240
130 00 Praha 3
  A K T U A L I T Y

SUPERTOK řeší Vaše problémy s vodním kamenem

Na přístroje Supertok je vydán CERTIFIKÁT VÝROBKU číslo B-30-00458-03 pro Českou republiku a CERTIFIKÁT číslo 02387/104/1/2002 pro Slovenskou republiku. Na základě výsledného hodnocení výrobků přicházejících do styku s pitnou vodou vydaly Zdravotní ústavy v České i Slovenské republice výrobkům Supertok kladné hodnocení. Výrobce prohlašuje shodu výrobků se základními požadavky nařízení vlády a součaných norem. Výrobky Supertok mají Osvědčení o zápisu užitného vzoru.

Kvalita supertoku je především dána

dvojnásobným průtokem kapaliny silovým polem vylepšené konstrukce labyrintu větších a účinnějších permanetních magnetů a použitím ušlechtilých materiálů pro pouzdro. Zvětšenými rozměry výrobků je zajištěn průtok kapaliny bez omezení. Jako jediní ošetřujeme magnety schválenou barvou s atestem na pitnou vodu.

Co je vodní kámen?

Usazeninám, které vznikají uvolněím minerálů z vody říkáme vodní kámen či kotelní kámen. Jinak užitečné minerály se tak stávají naším nepřítelem.

Jak se lze bránit?

Chemií nebo fyzikou. Magnetický přístroj Supertok je ekologický - využívá fyziku! Zpomalí tvorbu vodního kamene na minimum, obvykle ji zastaví zcela a to bez použití chemikálií. I velmi tvrdá voda po ovlivnění Supertokem získá fyzikální vlastnosti vody měkké.

Mohu se zbavit i starých usazenin?

ANO! Narostlý vodní kámen je odbouráván protékající vodou a jako minerál se v mikroskopické suspenzi odplavuje. Voda po průtoku Supertokem je schopna rozpouštět staré úsady po dobu 8 - 12 hod., zcela se vytratí účinky až cca po 24 hodinách, nedojde-li v této době k dalšímu průtoku vody magnetickým polem Supertoku. Čím je vyšší spotřeba vody, tím jsoulepší účinky magnetického zařízení. U technických zařízení se zlepší nejen průtok, ale i energetická účinnost teplosměnných ploch ÚT, činnost sedel thermoventilů apod. Podstatným zvýšením životnosti instalatérských a topenářských výrobků se ušetří finanční náklady na údržbu a obnovu.

A co plasty a měď?

I v těchto rozvodech se vodní kámen tvoří! Hodně záleží na chemickém složení vody. Rizikem je, že v plastovém potrubí se vzniklé částečky vodního kamene uvodlní, vydřou baterie, ucpou trysky, sprchy. Krizová jsou místa náhlého zúžení, místa s kovovými přechody mezi plasty. Na konci rozvodu inkrustace napadá těleso bojleru, výměník karmy, plnový kotel, automatickou pračku, myčku nádobí, trysky masážních van, zavlažovací systémy - tam všude pracuje a chrání SUPERTOK.

Kam se přístroj montuje?

Montuje se do potrubí, buď před jednotlivé zařízení, které chceme chránit, enbo nejlépe na patu domu (za vodoměr či domácí vodárnu), tak chráníme celý systém.

Může se supertok zanést?

V žádném případě nezaroste vodním kamenem! Montujeme-li jej na patu domu (především na městské, obecní řady, popř. studny s pískovcovým podložím), doporučujeme před něj vsadit filtr na hrubé nečistoty. FILTR vel. G 1/2 až G 3 též dodáme dle potřeby a přání zákazníka.

Jak určit velikost?

Určující je způsob ohřevu vody, četnost odběru a délka rozvodu. Čím delší zdržení a větší akumulační nádrže, tím větší přístroj s většími aislnějšími magnety.

SUPERTOK JE DOPORUČOVÁN DO NOVÝCH ROZVODŮ JAKO PREVENCE!

Výhody a uplatnění SUPERTOKU

SYSTÉM

magnetické úpravy vody i jiných kapalin je z historie znám již ze staré Číny. Český výrobek Supertok se vyrábí již od roku 1996. V praxi se přístroje Supertok velmi dobře osvědčily, pracují trvale a bez obsluhy, pracovní teplota je 0°C až +120°C.

ŠETŘÍ SPOTŘEBU

elektrické energie, plynu, pracích prášků, mýdla, přípravků do myčky nádobí...

CHRÁNÍ

potrubí, sanitární techniku, pračky, myčky, zásobníky a průtokové ohřívače, kotle a radiátory, průmyslové zařízení, bazény.

PRŮMYSL:

krátí čas a náklady na údržbu, opravy a výměny technologických zařízení.

ZEMĚDĚLSTVÍ:

chrání napáječky a zavlažovací systémy, snižuje usazování nežádoucích solí v půdě.

ZAHRADA:

zvyšuje klíčivost semen a růst rostlin, zvyšuje odolnost proti plísním.

Smluvní partner